Zaterdag 12 Juni -- Dag 9 |
|
De route van vandaag brengt ons over de Icefields
Parkway naar Jasper Nat.park Het is regenachtig weer en de toppen van de bergen blijven meestal mysterieus omsluierd met bewolking. Bij Peyto Lake stoppen we voor een korte wandeling naar het meer. Hoewel het druilerig is ligt het meer er mooi bij. De typische lichtblauwe kleur komt van het gletsjergruis dat met het smeltwater meekomt. |
|
We zijn nog maar net weer onderweg als er voor ons |
|
Bram vindt het tijd voor een dutje en we wachten tot hij
wakker wordt voordat we naar de Mistaya Canyon wandelen. Het lijkt wat
minder te zijn gaan regenen maar het giet flink als we bij de canyon aankomen.
Hij wordt er niet minder mooi om. Het kolkende water heeft grillige vormen en gaten uitgesleten in de rotsen. We bekijken dit geraas vanaf verschillende punten. |
|
Op zoek naar een picknickplaats zien we voor de tweede keer Bighorn sheep. Ze laten zich door ons niet storen en eten rustig door. Nadat wij gegeten hebben rijden we door tot bij de Columbia Ice Fields. We wachten weer even tot Bram wakker is en gaan dan met een snowcoach de gletsjer op. Dit gevaarte met wielen zo groot als een mens brengt ons langs een helling van 32% de gletsjer op. Tussen de vele Japanners kunnen we genieten van het schitterende uitzicht. | |
Het is na vieren als we terug zijn en na wat koek en fruit
rijden we nu door naar Jasper. Voor de 3de keer vandaag wordt het getril van de hele huisraad te veel voor Bram en hij valt lekker in slaap. Wij hebben de smaak van het wild te pakken en hopen op meer. Net voor de camping (Whistlers in het Jasper Nat.Park zelf) zien we een eland (vrouwtje). Ze blijkt op een grasveld te grazen vlak bij onze stopplaats. Het regent inmiddels weer en we koken lekker zelf. |
|
Het smaakt ook heerlijk en we hebben zelfs een toetje na. Na het douchen gaat Bram naar bed en wij aan de koffie met een boek en reisverhaal-schrift. |
|
Totaal aantal kilometers gereden: 1260 |
|