Maandag 17 Juni
|
|
Vanmorgen zijn er voor het eerst weer wolken opgedoken,
en op veler verzoek (Richard) gaan we terug naar de Speyside
Cooperage. Hier kunnen we vanaf een gallerij naar de werkplaats kijken
waar al oude vaten worden hersteld. Op ander veler verzoek (Linda) gaan
we hierna op weg naar de Alford Valley Railway. Hier eten we eerst iets,
want de eerste 'trein" gaat pas om 1 uur. Dit ritje in een tuf-tuf-treintje
is nauwelijks de moeite waard te noemen. Vervolgens bekijken we de Kildrummy
Castle Gardens, terwijl we het kasteel vanachter het hek moeten bekijken,
want de entree hiervan ligt buiten de tuinen. Verder op weg langs de Castle-trial
lopen we even aan bij de Glebuchat ruine. Omdat we nog wat tijd over hebben
rijden we door een prachtig heuvelachtig heidelandschap naar Balmoral
castle. Km stand 95.944 |
|
|
|
|
|
We vertrekken s'morgens rond 9 uur voor
een aardig ritje van Ballanter naar Pitlochry. Op dit stukje krijgen we
het laaste restje Highlands. We komen ook door het plaatselijke ski.gebied.
In Pitlochry zien we de stuwdam en de ernaast gelegen vistrap voor zalm
die in de rivier terug omhoog gaat om te paaien. In het stadje zelf
lopen we even rond en eten er een lekker broddje 'pravon'. Vervolgens
gaan we naar Aberfeldy. Hier staat een nog werkende watermolen,
waar de tandwielen nog steeds het werk verrichten. Wij gaan hierna op
weg naar Dunkeld, onze eindstop voor vandaag. Hier wilden we oa. het Blair
Castle bekijken, maar de reisgids heeft ons misleid want het blijkt dat
dit kasteel een heel stuk verderop boven Pitlochry ligt. |
|
Om ons kilomtergemiddelde een beetje op
peil te houden gaan we de uitdaging aan en nemen we de autoweg op weg
naar Blair Castle.
Dit schitterende witte kasteel heeft een rondleiding door de vele prachtige
kamers en zalen. de tuinen staan helaas nog niet in bloei. Op de parkeerplaats
houdt een mannetjespauw de aan dacht van velen vast, hij wil jammer genoeg
niet met zijn veren pronken. |
|
Als we vervolgens via de omgekeerde route terugkomen in
Dunkled hebben we er dus weer zo'n 200 kilometer opzitten voor vandaaag.
Kmstand 96.161
|
|
Woensdag 19 Juni |
|
Na het ontbijt gaan we op weg richting Perth naar Caithness Glass. Hier kunnen we kijken hoe ze uit vakkundig handwerk de mooiste 'paper-weights' maken. Na veel wikken en wegen hebben wij er in het winkeltje zelf ook een uitgezocht. Vanaf hier hoeven we de wegwijzers naar Scone Palace maar te volgen. Geheel onvrijwillig maken we toch nog een rondje door het centrum van Perth. Het paleis is wederom de moeite waard met een tuin met prachtige Rhododendrons. Op dit landgoed lopen zelfs nog meer pauwen rond dan bij Blair castle, maar hier lopen ze gelukkig wel met hun veren te pronken. | |
Hierna gaan we verder richting Crief voor de Glenturret distilleerderij. dit is de oudste dist. van Schotland waar op relatief kleine schaal wiskey wordt gebrouwen (4werknemers). | |
Wij zijn van hieruit sneller dan verwacht bij Drummond castle gardens zodat we langs de weg eerst een plekje zoeken voor een middagstop. Als we daar weer op weg gaan naar de gardens lijkt aan de lange oprijlaan geen einde te komen. De tuinen zijn prachtig en uitermate symmetrisch. Op een bankje met een goed overzicht over de tuin genieten we van de zon. | |
daarna gaan we met een korte tussenstop bij een kristalslijperij (werkplaats gesloten na 16.00u) terug op weg naar Perth. Het kost alweer enige moeite om in 1 keer op de juiste plek aan te komen, maar een tweede poging lukt. 's Avonds hebben we heerlijk gegeten bij het restaurant The Filling Station. Het is een originele zaak met allemaal spullen van auto's en benzinestations. (lekkere tortilla's). Kmstand 96.305 |
|